وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكى تبریز خبر داد:

برخورد دانشگاه علوم پزشکی تبریز با قصور نيروى خدماتى بيمارستان سينا تبریز در ارايه خدمات به بيمار بسترى

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكى تبریز با اشاره به قصور اتفاق افتاده در بخش مسمومیت در جریان مهار فیزیکی یکی از بیماران بسترى در مركزآموزشى، درمانى سينا، گفت: بیماری با سابقه مصرف داروهای روانگردان با تشخیص مسمومیت ناشی از مصرف دارو بستری می شود؛ ساعات اولیه صبح، بیمار با تقلای فراوان سعی در باز کردن دست وپای خود داشته، موضوع توسط پرستار مربوطه به همكارخدماتى اطلاع داده می شود.

به گزارش وبدا، دکتر علی تقی زادیه با بیان این که به هنگام مداخله توسط همكار خدماتى بخش، بیمار بیقرار به وی حمله کرده و وی برای مهار بیمار، متوسل به خشونت می شود، افزود: به محض اطلاع، معاون درمان دانشگاه بهمراه معاون توسعه دانشگاه، فیلم کامل شیفت عصر و شب را بررسی شد و علیرغم عدم وجود سوء نیت، چون قسمتی از اقدامات، خارج از شأن خدمتگزاران سلامت تشخیص داده شد، کادر خدماتی مربوطه به دادگاه معرفی و و از كار بركنار شده و پایان کار به وى ابلاغ شد.

وی با تاکید بر این که کادر درمانی مسئول ارایه خدمات مستقیم بخش از کار تعلیق شده و جهت بررسی پرونده، به هیات رسیدگی به تخلفات کارکنان معرفی شدند، افزود: هم چنین مسول حراست و مدیر و رییس مرکز درمانی، ضمن دریافت تذکر، به هیأت رسیدگی به تخلفات معرفی شدند.

دکتر زادیه افزود: از خانواده بیمارعذر خواهی شده و ضمن دلجویی به عمل آمده آمادگی دانشگاه برای کمک به تداوم درمان بیمار به منسوبین وی اطلاع داده شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان تاکید کرد: پرونده رسيدگى كامل به اين موضوع در دادگاه و دانشگاه مفتوح و در حال پیگیری است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٥ مرداد ١٣٩٦ - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٦٣٩٧٢ / تعداد نمايش: 1324

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج