وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت در بجنورد:

اولویت اصلی وزارتخانه ارائه خدمات به مناطق محروم است/ محصول آموزش و پژوهش باید در بهبود وضعیت سلامت مردم، اثر معنی داری داشته باشد

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی باید در دسترس همگان قرار گیرد، گفت: اولویت اصلی این وزارتخانه در دولت دوازدهم ارائه هرچه بیشتر خدمات به مناطق محروم است.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر ایرج حریرچی در آیین تکریم و معارفه رییس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: تمامی شهروندان و حتی افرادی که در دورترین نقاط کشور سکونت دارند باید به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسئول سلامت تمامی جمعیت کشور هستیم، افزود: نباید هیچ فردی در جامعه به علت نبود آگاهی، امکانات و نبود زیر ساخت ها و همچنین در دسترس نبودن امکانات از خدمات محروم شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در منابع دینی، سفارش بسیار زیادی به کمک به نیازمندان شده است و امروز سایر کشورها این توصیه ارزشمند دین اسلام را سرلوحه کار خود قرار داده اند و در سازمان بهداشت جهانی بیان شده است که هیچ خدمتی در حوزه سلامت انجام نشود مگر اینکه فقرا از آن بهره مند شوند.

دکتر حریرچی افزود: اگر در جامعه ای نیازمندانش از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شوند، نشان دهنده این امر است که تمامی جمعیت آن کشور از خدمات برخوردار هستند.

وی بر بهره مندی فقرا و نیازمندان از خدمات بهداشتی و درمانی تاکید کرد و گفت: هم اکنون این مهم در اولویت کاری وزارت بهداشت قرار دارد. اولویت اصلی دولت در حوزه سلامت برای چهار سال آینده، تداوم، ارتقا و نهادینه سازی طرح تحول سلامت است

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: استقرار پزشک خانواده در روستاها و شهرها، اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی، تامین منابع مالی پایدار، اصلاح ساختار نظام سلامت و رصد و مدیریت مولفه های اجتماعی بر سلامت از دیگر اولویت های دولت دوازدهم در حوزه سلامت است.

دکتر حریرچی افزود: محصول آموزش و پژوهش باید در بهبود وضعیت سلامت مردم، اثر معنی داری داشته باشد.

وی اظهار کرد: باید در زمینه اصلاح رفتارهای فردی و سبک زندگی برای پیشگیری از چاقی، اضافه وزن، عدم تحرک و مصرف دخانیات  که زمینه ساز بروز بیماری های غیرواگیر هستند و حدود 75 درصد از مرگ مردم به دلیل این بیماری ها است، اقدامات موثرتری  انجام شود.

گفتنی است در این مراسم، از خدمات دکتر ابراهیم گلمکانی در زمان تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تقدیر و دکتر علی حق بین به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد. دکتر گلمکانی چندی پیش با حکم وزیر بهداشت به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت منصوب شده بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ٢٠:٠٢ / شماره خبر: ١٦٦١٣٥ / تعداد نمايش: 2325

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج