وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد:

افزایش دو برابری تخت های بیمارستانی در خراسان‌شمالی در دولت یازدهم

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: تخت های بیمارستانی خراسان شمالی در دولت یازدهم  دو برابر افزایش پیدا کرد.      

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم گلمکانی در آیین معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی، با بیان اینکه در وضعیت پر حاشیه ای بر سر کار آمدیم، گفت: هم اکنون وضعیت مناسبی در حوزه بهداشت و درمان در خراسان‌شمالی داریم اما بازهم باید اقدامات بسیاری انجام دهیم .

وی از طرح تحول سلامت به عنوان افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: شک ندارم پس از تکمیل طرح تحول سلامت در آینده، از آن به عنوان افتخار بزرگ می توان نام برد، این در حالیست که هم اکنون نیز آثار مثبت آن را می توان در بین مردم به راحتی مشاهده کرد .

دکتر گلمکانی تصریح کرد: تعداد تخت های بیمارستانی در سه سال گذشته در استان خراسان شمالی دو برابر شد در حالی که در دوران گذشته تعداد تخت های بیمارستانی استان ۷۵۰ تخت مورد بود اما در طول سه سال، 650 تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت استان خراسان شمالی اضافه شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به خدمات قابل ارائه در کلینیک های ویژه در استان، ادامه داد: این استان دارای پتانسیل های فراوان در حوزه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی است. در دوران گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰  درصد مراکز روستایی استان فاقد پزشک بود اما هم اکنون این مهم بسیار کاهش پیدا کرده است و معتقدم بزرگترین تغییر در دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی، تغیر در فضا و نگرش کاری همکاران بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ١٥:٤٩ / شماره خبر: ١٦٦١٣٤ / تعداد نمايش: 2279

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج