وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون مركز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت :

تمامي مصدومان زلزله واكسن ديفتري و كزاز دريافت مي كنند

معاون مركز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت با بيان اينكه تلاش شده تا تمامي مصدومان زلزله واكسن ديفتري كزاز را دريافت كنند، گفت: در شرايط گزيدگي توسط حيوانات و خزندگان نیز سرم هاي ضدمار گزيدگي و هاري به ميزان كافي در دانشگاه هاي علوم پزشکی استان ها وجود دارد.

به گزارش وبدا، دكتر محمود نبوي در گفت و گو با وبدا درخصوص تمهيدات بهداشتي برای زلزله زدگان غرب كشور، گفت: از لحظه رسيدن خبر زلزله در استان هاي غربي كشور، هماهنگي ها درخصوص ارایه خدمات بهداشتي و كنترل بيماري آغاز شد و طي هماهنگي هايي كه با دانشگاه هاي علوم پزشكي كرمانشاه و استان هاي همجوار صورت گرفت، تلاش شده تا تمامي مصدومان زلزله واكسن ديفتري و كزاز را دريافت كنند و خوشبختانه اين واكسن به ميزان كافي وجود دارد كه درصورت كمبود از مركز و استان هاي ديگر تامين خواهد شد، تا تمامي مجروحاني كه به بيمارستان ها منتقل مي شوند، اين واكسن را دريافت كنند.

وي با بيان اينكه ذخيره آنتي بيوتيكي كشور براي مقابله با عفونت بيمارستاني كافي است، خاطرنشان كرد: در مواقع وقوع زلزله به علت بي خانمان شدن مردم و در دسترس نبودن آب و غذا، امكان ابتلا به بيماري هاي إسهالي و بيماري هاي تنفسي حاد افزايش پيدا مي كند.

دكتر نبوي ادامه داد: در ابتدا شبكه آبرساني مناطق حادثه ديده قطع شده بود كه درحال حاضر ترميم شده و قصرشيرين و سرپل ذهاب آب دارند، در روستاها كه تخريب بيشتري صورت گرفته، مقادير قابل توجهي آب بطري فرستاده شده و تانكري تعبيه شده كه آب را در اختيار مردم باشد.

وي گفت: در اين شرايط خطر گزيدگي توسط حيوانات و خزندگان بيشتر است، لذا سرم هاي ضدمار گزيدگي و هاري به ميزان كافي در دانشگاه هاي استان ها وجود دارد و ما نيز آنها را پشتيباني خواهيم كرد.

دكتر نبوي گفت: خوشبختانه فصل ابتلا به بيماري وبا گذشته، اما احتمال إسهال و مسموميت غذايي كماكان وجود دارد، بنابراين تهميدات بهداشتي و درماني در اين خصوص انديشيده شده است.

وي تصريح كرد: برخي از خانه هاي بهداشت آسیب دیده است و لذا كمبودهاي دارويي و واكسن و سرم توسط ماشين هاي سردخانه دار جبران مي شود./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٥:٠٤ / شماره خبر: ١٦٨٨٦٩ / تعداد نمايش: 2559

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج