وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی در تهران:

پیشرفت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی غرور آفرین است/ 80 درصد تجهیزات مورد نیاز بیمارستانهای کشور توسط تولیدات شرکتهای داخلی تامین می شود/ ضرورت برخورداری از کیفیت بالا و مطابق با استاندارد تجهیزات پزشکی تولید داخل

وزیر بهداشت پیشرفت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی را غرور آفرین عنوان کرد و گفت: اقدامات و فعالیتهای خوبی در زمینه  تولید تجهیزات پزشکی در کشور انجام شده است .

به گزارش وبدا دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در در حاشیه بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت:  بیش از٨٠ درصد تجهیزات مورد نیاز ٥٨٥ بیمارستان در کشور توسط تولیدات شرکتهای داخلی تامین می شود.

وزیر بهداشت با بیان این که امیدوارم  بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها به وسیله شرکت‌های داخلی تولید شود، گفت: در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت ۲۴ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تختهای بیمارستانی کشور افزوده شده است که تجهیزات آن توسط شرکت‌های داخلی در اختیار بیمارستان‌های کشور  قرار گرفته است و این مسئله سبب کمک به توسعه تولید کالاهای داخلی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از کارنامه‌های موفق در زمینه اقتصاد مقاومتی متعلق به وزارت بهداشت است و با اجرای طرح تحول در این زمینه گام های زیادی  برداشته شده است افزود: وزارت بهداشت تاکنون ٢٥٠٠میلیارد تومان از شرکتهای دانش بنیان خرید داشته است و شرکتهای دانش بنیان امروز به مرحله‌ای رسیده اند که باید بیش از پیش کیفیت را ارتقاء دهند و زمینه حضور آنها در بازارهای منطقه فراهم شود.

دکتر هاشمی در  ادامه با اشاره به اهمیت سلامت مردم تصریح کرد: تجهیزات پزشکی تولید داخل باید از کیفیت بالایی  برخوردار و مطابق استاندارد‌های بین‌المللی باشد چرا که این نوع تجهیزات در انجام مناسب اقدامات درمانی  پزشکی بسیار اثرگذار است.

وی در پایان تصریح کرد: تولید کالاهای داخلی رو به پیشرفت است و اکنون شرکت‌ها ی تولید کننده داخلی در مرحله‌ای قرار گرفته‌اند که باید کیفیتشان را ارتقاء بخشند تا سهم عمده‌ای در بازارهای منطقه و بین‌المللی کسب کنند./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٣:٥٦ / شماره خبر: ١٦١٥٠١ / تعداد نمايش: 2837

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج