معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:
اجرای نسل نوین اعتبار بخشی بیمارستانی برای ۹۰۰ بیمارستان کشور/ توجه به ایمنی بیمار، مهم ترین ویژگی اعتبار بخشی جدید بیمارستانهاست
دکتر آقاجانی با اشاره به ارتباط مستقیم اعتبار بخشی با کیفیت ارایه خدمات گفت: اعتبار بخشی، توجه به ایمنی بیماران و کاهش خطای پزشکی را به همراه دارد و در اعتبار بخشی جدید بیمارستانها ، ۱۴۶ سنجه از ۹۰۰ سنجه، معطوف به ایمنی بیماران است.
 دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزرات بهداشت در نشست خبری عنوان کرد:
وزارت بهداشت در مورد اجرای قانون تاسیس آزمایشگاه، مصالح کل جامعه و مردم را در نظر دارد نه یک صنف خاص/ جو سازی و اعتراضات خیابانی زیبنده نیست
در اعتبار بخشی جدید بیمارستانها ، 146 سنجه به ایمنی بیماران اختصاص یافته است/ نظارت بر صنایع آلاینده با سازمان محیط زیست است
 دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
 دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:
تعداد موارد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است/ مراقبتهای بهداشتی درمانی لازم را براساس پروتکل های موجود انجام می دهیم / مردم نگران نباشند/ مردم گوشت را از مراکز مورد تایید و معتبر تهیه کنند
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که مردم تحت تاثیر مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود نگران نشوند گفت: بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهى داشته است .
 دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی در بیست‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم/ ارائه مشاوره رایگان و آموزش اصول صحیح زندگی سالم با بهره‌گیری از تدابیر طب سنتی ایرانی
دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی برای پنجمین بار در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور یافته و در بخش دانشگاهی این نمایشگاه، پذیرای حضور علاقه‌مندان است.
 دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس مرکز مدیریت بیماریها اعلام کرد:
بیماری تب کریمه کنگو در صورتی که زود تشخیص داده شود، قابل درمان است/ مردم گوشت را از مراکز معتبر مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند
دکتر گویا با بیان این که بیماری تب کریمه کنگو در صورتی که زود تشخیص داده شود، قابل درمان است و داروی این بیماری در کشور موجود است ، گفت: مردم گوشت را از مراکز معتبر مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند و این بیماری از طریق گوشت پخته شده نیز انتقال نمی یابد.
 يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور وزارت بهداشت در بخش«قرآن و سلامت» نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم
بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از هشتم خردادماه آغاز به کار می‌کند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچون سال‌های گذشته حضوری فعال در این نمایشگاه خواهد داشت.
 يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت:
تعداد تخت های ویژه زایمان بدون درد به 1116 تخت افزایش یافت
مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت گفت: در راستای طرح بهسازی و توسعه بلوک های زایمانی تاکنون 189 پروژه به تعداد ١١١٦ تخت تکمیل شده است.
 يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی:
تاسیس آزمایشگاه منحصر به یک رشته نیست/ وزارت بهداشت در راستای وظایف قانونی عمل می کند
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی ، اجرای آیین نامه اجرایی دوره های تکمیلی را به قانونی که در سال 1367 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، ارجاع داد و گفت: وزارت بهداشت در راستای وظایف قانونی خود این اقدام را انجام داده است.
 شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت ؛
رمضان فرصتی مغتنم برای بازگرداندن تعادل و سلامت به بدن و اصلاح شیوه‌های نادرست زندگی است/ توصیه های غذایی طب سنتی برای روزه داران
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، توصیه‌هایی را برای افزونی بهره‌مندی مادی و معنوی از برکات این ماه عزیز و امان یافتن از عوارض روزه‌داری نامتناسب با شرایط سلامت، بیان کرد.
 شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد:
اجرای طرح 30 شب سی مسجد در بابل/ معاینه رایگان بیماران به همت پزشکان متخصص و عمومی در این شهر
برای هشتمین سال ، طرح 30 شب سی مسجد امسال از ششم خرداد،( شب اول ماه مبارک رمضان) در شهرستان بابل اجرایی می شود.
 شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت خبر داد:
کاهش میزان پوسیدگی دندانی دانش‌آموزان 12 ساله ایرانی
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنجاه و هفتمین همایش انجمن دندانپزشکی ایران از موفقیت سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در کاهش میزان پوسیدگی دندانی دانش‌آموزان 12 ساله ایرانی خبر داد.
 شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت شعبانی، رمضانی وزیر بهداشت؛
ماه شعبان امسال برای ایرانیان، رنگ و بویی دیگر داشت/ فرصت یگانه و مغتنم ماه مبارک رمضان را، قدر بدانیم
وزیر بهداشت در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرد، با اشاره به شکوه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و مشارکت گسترده مردم، بر لزوم توجه همه مسئولان کشور به تفسیر صحیح مشارکت مردم، درس گرفتن از آن و یافتن مسیر آینده، تاکید کرد.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیماران، قبل از روزه داری با پزشک معالج خود مشورت کنند
بارداری، شیردهی و برخی از بیماریها مانند دیابت، فشارخون، روده تحریک پذیر، یبوست، زخمهای گوارشی ، اختلالات کلیوی، بیماریهای اعصاب و روان و آسم همگی از شرایط جسمی هستند که فرد ملزم می باشد پیش از اقدام به روزه داری، با پزشک معالج خود در این زمینه مشورت نماید.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزشی وزارت بهداشت:
ارتقای توانمندی های علمی ارائه کنندگان خدمات سلامت از اولویت های وزارت بهداشت است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای برگزاری دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی و توانمندسازی دانش آموختگان دوره های تخصصی این رشته گفت: در تنظیم آیین نامه اجرایی این قانون از نظرات صاحبنظران در گروه های مرتبط بهره برداری شده و مسلما برگزاری این دوره ها زمینه های ارتقای کیفیت خدمات در حوزه علوم آزمایشگاهی را فراهم می نماید.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست ويژه جانبي هفتادمين مجمع عمومي سازمان جهاني بهداشت؛
دستاوردهاي ايران در پيشگيري و كنترل بيماري هاي غير واگير معرفی شد
در نشست تخصصي معرفي كشورهاي برتر در برنامه ريزي، پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي غير واگير كه همزمان با هفتادمين نشست مجمع جهاني بهداشت در ژنو برگزار شد، موفقيت هاي ايران در پيشگيري و كنترل بيماري هاي غير واگير معرفی شد.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در آخرین روز سفر سه روزه خود به ژنو:
دستاوردهای ایران در حوزه سلامت در نشست ژنو مورد توجه قرار گرفت/ مجمع جهانی بهداشت فرصت مناسبی برای مذاکرات دوجانبه کشورهاست / دیدار با کشورها؛ فرصتی برای توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی/ 'مارگارت چان' مدیر کل سابق سازمان جهانی بهداشت به نقش برجسته و مهم ایران در پیشبرد اهداف توسعه پایدار، اذعان داشت
وزیر بهداشت گفت: در مجمع جهانی بهداشت در ژنو دستاوردها و توانمندی های ایران در حوزه علوم پزشکی، طرح تحول سلامت و نقش موثری که کشورمان در رشد علمی دنیا و منطقه داشته است، مورد توجه همگان قرار گرفت.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید از پروژه ملی احداث بیمارستان هزار تختخوابی "شریعتی ۲":
همه مجریان برای تسهیل روند ساخت و تکمیل این پروژه ملی گام بردارند/ سازماندهی و بسترسازی خوبی برای این پروژه صورت گرفته است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از پروژه ملی احداث بیمارستان حدود هزار تختخوابی "شریعتی ۲" بازدید کرد.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد:
ارزش گذاری خدمات داروسازی بالینی برای اولین بار
دکتر آقاجانی تجویز منطقی دارو، کاهش عوارض دارویی و تداخلات دارویی، جلوگیری از مقاومت میکروبی به آنتی بیوتیک‌ها و کنترل مصرف داروهای گران قیمت را از ثمرات فعالیت داروسازان بالینی در بیمارستان ها دانست.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در سومین روز سفر خود به ژنو:
هدف ما از دیدار و ملاقات با وزرای بهداشت کشورها، توسعه و تقویت روابط دوجانبه است/ فضای بسیار مناسبی برای توسعه همکاری های مشترک حوزه سلامت ایران و سایر کشورها ایجاد شده است
وزیر بهداشت با بیان اینکه هدف ما از دیدار و ملاقات با وزرای بهداشت عضو سازمان بهداشت جهانی، توسعه و تقویت روابط دو جانبه است، افزود: بسیاری از کشورها، علاقه مند به توسعه روابط خود با ایران در حوزه اقتصاد سلامت مانند دارو و تجهیزات پزشکی هستند.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>