وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت:

رفع هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای، هدف اصلی طرح بیمه همگانی سلامت را محقق می‌کند

 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: تمام بیمه شدگان در طرح بیمه همگانی سلامت که به صورت رایگان بیمه شدند، نیازمند یا مستحق نیستند.
به گزارش وبدا به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر ابراهیم گلمکانی در درباره بیمه همگانی سلامت گفت: طرح بیمه همگانی سلامت بسیار موفق بود و بر اساس آمارهای اعلام شده، بخش زیادی از جامعه و چیزی حدود 11 میلیون نفر بیمه نبودند که به واسطه این طرح بیمه شدند.
 
 وی افزود: البته نقص بزرگی وجود داشت که منجر به ایجاد هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای شد و بخشی از منابع را هدر داد. در حال حاضر این هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای در حال برطرف شدن است و اگر این کار به صورت کامل انجام شود، هدف اصلی این طرح اجرا می‌شود.
 
 دکتر گلمکانی بیان کرد: از طرفی باید توجه کنیم تمام بیمه شدگان در طرح بیمه همگانی سلامت که به صورت رایگان بیمه شدند، نیازمند یا مستحق نیستند و باید تفکیک شوند که در این زمینه پیشنهادی به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است.
 
 معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: اگر این آیین نامه که بر اساس قانون برنامه ششم توسعه است، نهایی شود و به تصویب دولت برسد، قابلیت اجرا دارد./237/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٢١ / شماره خبر: ١٨٢٤٦٩ / تعداد نمايش: 355

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج