وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

طب کشور سرآمد است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه طب و پزشکی در کشور پیشرفت های قابل توجهی داشته و سرآمد است و بی نیازی از اعزام بیماران به خارج از کشور، یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

به گزارش وبدا، دکتر علی نوبخت حقیقی در مراسم گرامیداشت جایگاه ارزشمند پزشکان، اظهار داشت: موهبت الهی نصیب و شامل حال پزشکان شده که به این لباس ملبس شده اند و باید قداست این حرفه حفظ شده و دیگران نیز به این حرفه ارزشمند، احترام بگذارند.

وی تصریح کرد: با تلاش ها و خدمات هزاران پزشک که به تربیت نیروی انسانی، آموزش و ارائه خدمات به بیماران پرداختند، جایگاه پزشکی کشور بسیار والا است.

دکتر نوبخت با بیان اینکه افراد بزرگی در حوزه پزشکی فعالیت دارند، افزود: جامعه پزشکی در طول دوران انقلاب اسلامی خدمات شایانی را ارائه داد. برای مثال در طول 8 سال دفاع مقدس، 100 هزار عمل جراحی به صورت رایگان توسط جامعه پزشکی انجام شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روز پزشک فقط محدود به یک روز خاص در طول سال نیست، بلکه هر روز، روز پزشک است و خوشبختانه در حوزه پزشکی، همیشه اتحاد خوبی بین جامعه پزشکی وجود داشته و امروز با توجه به شرایط دشوار کشور، این اتحاد ضروری است و باید با همکاری و همفکری، بار عظیم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را بر دوش بکشیم و تحریم ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی ضمن انتقاد از برخی برنامه های تلویزیونی، گفت: هدف برخی افراد و برنامه ها در رسانه ملی، تخریب جامعه پزشکی و مخدوش کردن اذهان عمومی نسبت به این قشر ارزشمند است بنابراین برای ساخت برنامه های تلویزیونی با موضوع پزشکی حتما باید از نظرات وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، استفاده شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در پایان اظهار داشت: در ظاهر عنوان می کنند که دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نمی شود، اما واقعیت این است که وقتی نمی توان نقل و انتقال مالی انجام داد، در عمل، تحریم هستیم. بنابراین با همکاری، اتحاد و همفکری در این زمینه نباید اجازه دهیم که مردم نگران شده و بیماران سرگردان شوند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧ - ١١:٢٢ / شماره خبر: ١٨٠١٦٤ / تعداد نمايش: 383

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج