وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

دستاوردهای کمپین اطلاع رسانی و غربالگری سل با مشارکت داوطلبان سلامت در زاهدان

داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمپین اطلاع رسانی و غربالگری سل در یک سال با مراجعه خانه به خانه، آموزش های پیشگیری از سل را به 250 هزار نفر از شهروندان زاهدانی ارائه کردند.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه این کمپین با هدف آموزش، اطلاع رسانی و غربالگری موارد مشکوک به سل در جمعیت های پرخطر در حال انجام است، خاطر نشان کرد: جهت دستیابی به اهداف زمانبندی این برنامه یا همان مرحله حذف سل، ضروری است تقویت فعالیت های آموزشی، بیماریابی، درمان و انجام مداخلات فعال درخصوص شناسایی گروه های پرخطر و نقاط پرخطر جدید با جدیت ویژه ای دنبال شود.

وی تصریح کرد: داوطلبان سلامت با مشارکت فعال در این کمپین، جمعیت ساکن در حاشیه شهر و جمعیت روستایی و سیاری شهر زاهدان، جمعیت زندانیان، مراکز ترک اعتیاد و DIC را به کمک پرسنل بهداشتی و درمانی، آموزش داده و مورد غربالگری قرار دادند.

وی افزود: آموزش ها با مراجعه داوطلبان سلامت به درب منازل شهروندان و با توزیع پمفلت ها، پخش کلیپ های  آموزشی و آموزش مردم در خانه های سلامت محله صورت می گیرد و در اماکن عمومی، پیام های پیشگیری از سل از طریق نصب پوستر به اطلاع عموم مردم می رسد.

معاون بهداشت دانشگاه افزود: ماحصل زحمات داوطلبان سلامت و تیم سلامت دانشگاه زاهدان در سطوح مختلف، کشف 21 بیمار مسلول در کوتاه مدت و افزایش محسوس بیماریابی در طول سال بوده است، به طوری که شاخص مربوطه 25 درصد افزایش داشته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢١ تير ١٣٩٧ - ١٠:٢٧ / شماره خبر: ١٧٨٦٥٣ / تعداد نمايش: 694

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج