وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان اعصاب و روان مهر خرم آباد:

بیماران اعصاب و روان، مظلوم ترین گروه بیماران هستند/ حمایت بیمه ای و اجتماعی از بیماران اعصاب و روان اهمیت زیادی دارد

 
 
وزیر بهداشت گفت: راه اندازی تخت بیمارستانی بیماران اعصاب و روان، حرکتی بسیار موثر و مورد نیاز همه استانها از جمله استان لرستان است چون بیماران اعصاب و روان، مظلوم ترین گروه بیماران هستند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی اعصاب و روان مهر شهرستان خرم آباد، اظهار داشت: در کشور به دلیل جنگ، بلایای طبیعی و آمار بالای حوادث و سوانح، قطعا میزان تالمات روحی و روانی قابل توجه است.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: با توجه به آمار مبتلایان به بیماری های اعصاب و روان در کشور، تعداد تخت های اعصاب و روان در کشور کم است و در خرم آباد با افتتاح بیمارستان مهر و تخت های اعصاب و روان جدیدی که در آینده در استان لرستان به بهره برداری می رسند، وضعیت استان لرستان به استانداردهای کشوری نزدیک می شود.
 
دکتر هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت توسعه فضای فیزیکی و تامین نیروی انسانی متخصص در حوزه بیماری های اعصاب و روان، خاطرنشان کرد: حمایت بیمه ای و اجتماعی از بیماران اعصاب و روان اهمیت بسیار زیادی دارد چون این بیماران باید  تا پایان عمر، دارو مصرف کنند.
 
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در شرایط جدید اقتصادی نخواهیم گذاشت به استانهایی مانند لرستان آسیب وارد شود.
 
دکتر هاشمی اضافه کرد: خوشبختانه در استان لرستان پروژه های خوبی در حوزه سلامت افتتاح شده و برخی پروژه ها نیز پیشرفت فیزیکی خوبی دارد اما برخی پروژه ها نیاز به حمایت ملی از سوی بخش اقتصادی دولت، استانداری لرستان و وزارت بهداشت دارد.
 
وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: تلاش می کنیم تا نهضتی که برای جبران عقب ماندگی های استان لرستان آغاز شده، با سرعت ادامه پیدا کند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١٩:٣٨ / شماره خبر: ١٧٨٦٣٣ / تعداد نمايش: 1185

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج