وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور برگزار شد:

اولین جلسه هم اندیشی سازمان اورژانس کشور با ستاد فوریت های اجتماعی کشور

معاون سازمان اورژانس کشور با اشاره به نحوه ارائه خدمات اورژانس کشور به مددجویان، به اهمیت سلامت روان و نحوه برخورد تکنسین ها با بیماران دچار اختلالات رفتاری اشاره کرد.
 
به گزارش وبدا، با توجه به رسالت اورژانس کشور مبنی بر پاسخگویی مناسب تر و ارتقای سطح رضایتمندی ذینفعان و همچنین ارتقای خدمات پیش بیمارستانی مبتنی بر شواهد، اولین جلسه هم اندیشی روش های برخورد مناسب با بیماران دچار اختلال رفتاری و نحوه تعامل و همکاری این سازمان با ستاد فوریت های اجتماعی کشور با حضور دکتر حسن نوری، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور، دکتر ارجمندی معاون ستاد و سایر مسئولین در سالن اجتماعات اورژانس کشور برگزار شد.
 
براساس این گزارش، دکتر نوری با اشاره به نحوه ارائه خدمات اورژانس کشور به مددجویان، به اهمیت سلامت روان و نحوه برخورد تکنسین ها با بیماران دچار اختلالات رفتاری اشاره و بر تدوین پروتکل اورژانس های رفتاری در اورژانس پیش بیمارستانی که مستلزم همکاری این دو مجموعه است بر بررسی راه های همکاری دوجانبه تاکید کرد. 
 
دکتر جعفری، مدیر ستاد فوریت های اجتماعی کشور نیز، در این هم اندیشی با استقبال از تشکیل جلسه مشترک در این رابطه، توضیحات جامعی درباره خدمات فوریت های اجتماعی ارائه کرد.  
 
معاون ستاد و کارشناسان ستاد فوریت های اجتماعی هم، درخصوص ساختار تشکیلاتی و مشکلاتی که در آن حوزه وجود دارد، پرداخت و در راستای ارائه خدمات بهتر به مددجویان نظرات خود را بیان کرد.
 
در بخش دیگری از این جلسه، سوالات مطرح شده توسط روسای ادارات سازمان اورژانس کشور مبنی بر نحوه فعالیت ها و فرایندهای عملیاتی آن ستاد با توجه به حوزه تخصصی و مداخلات اورژانس اجتماعی که شامل، پایگاه و تیم سیار آمبولانس و همچنین نحوه چگونگی همکاری با خط 123 و نحوه برخورد مددکاران با مددجویان توسط معاون آن ستاد پاسخ داده شد.
گفتنی است در پایان این جلسه درباره تشکیل جلسات فشرده بین دو حوزه مذکور با حضور اعضای حاضر، دیسپج مشترک با هماهنگی مدیریت بیمارستانی و واحد بهداشت معاونت درمان در دستور کار قرار گیرد، بازدید مشترک از پایگاه اورژانس اجتماعی مرکز نواب، بررسی پیشنهاد امکان برخورداری از خودروی مشترک بین دو حوزه در عملیات مرتبط، تدوین پروتکل مشترک برای ارائه خدمات بهینه به بیماران مرتبط به دو حوزه، همکاری های لازم روابط عمومی دو حوزه در خصوص فعالیت های مشترک تبادل نظر صورت گرفت.
 
همچنین مقرر شد مدعوین در جلسه برای همکاری دوجانبه درخصوص بهداشت روان کارکنان و نحوه برخورد با بیماران روانی در کارگاه مدیریت روان و آشنایی با پروتکل آفلاین اورژانس های رفتاری  که در تیر و شهریور ماه سال جاری تشکیل می شود، شرکت کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٤ تير ١٣٩٧ - ١٤:٢٨ / شماره خبر: ١٧٨١٠٢ / تعداد نمايش: 667

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج