وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها:

70 درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت مربوط به بخش دولتی است


قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: براساس توافقنامه‌ میان ادارت کل استانی و دانشگاه‌ها، یک دوازدهم سقف اعتبارات بیمه سلامت به دانشگاه‌ها به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود.

به گزارش وبدا به نقل از سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر عزت‌الله گل علیزاده، قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها به تشریح اقدامات، تفاهمات و تعاملاتی که مدیران کل بیمه سلامت استان‌ها با بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت صیانت از حقوق بیمه شدگان و مدیریت بهینه منابع و مصارف داشته‌اند پرداخت و اظهار داشت: روند مبادله موافقت نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی، پذیرش اسناد فروردین و نحوه اخذ اسناد ماه‌های بعد، نحوه توزیع اعتبارات فروردین ماه بخش دولتی دانشگاهی، نحوه تعاملات و توافقات با بخش خصوصی در زمینه مدیریت هزینه‌‌ها و نشست‌های انجام شده با نظام پزشکی و انجمن‌های علمی و صنفی گروه پزشکی از جمله محورهایی است که توسط مدیران کل استانی پیگیری می‌شود.
 
دکتر گل علیزاده گفت: براساس توافق صورت گرفته‌، مقرر شد تا براساس لیست توزیعی که دانشگاه‌ها به ادارت کل استانی ارسال می‌کنند، یک دوازدهم سقف اعتبارات بیمه سلامت به دانشگاه ها، ماهیانه توزیع شود که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون، پرداخت‌هایی صورت گرفته و در حال انجام است. لازم به ذکر است، مطالبات سال 96 دانشگاه‌ها و مراکز درمانی نیز از محل اوراق پرداخت می شود.
 
وی درخصوص بخش خصوصی نیز بیان کرد: مقرر است مدیران کل استانی با گروه‌های پزشکی، جلساتی برگزار کنند تا به راهکار مشترکی دست یابند. اساسا تولید هزینه به وسیله خدماتی که پزشکان ارائه و تجویز می‌کنند، شروع می‌شود و در صورتی که همکاران پزشک در زمینه تجویز دارو، آزمایش و پاراکلینیک 20 درصد مدیریت هزینه داشته باشند، این آمادگی از سوی سازمان وجود دارد که بلافاصله پس از ارسال اسناد، پرداختی این گروه نیز به صورت مستمر، منظم و ماهیانه انجام شود. 
 
دکتر گل علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: 70 درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت، مربوط به بخش دولتی است که با توافق صورت گرفته، نقش موثری در مدیریت هزینه خواهد داشت. امیدواریم با راه‌اندازی کامل نظام ارجاع، پزشک خانواده و تدوین راهنماهای بالینی بیشتر از قبل به مدیریت منابع دست یابیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٤٢ / شماره خبر: ١٧٧٨٢٠ / تعداد نمايش: 1840

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج