وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه آیین افتتاح 115 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی:

تعامل وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در جهت فرهنگسازی سلامت، مناسب است

 

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح همزمان 115 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی در کشور، گفت: برای من لذت بخش بود که اکثر این پروژه ها در مناطق کمتر برخوردار قرار داشت.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه آیین افتتاح 115 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی، اظهار داشت: چندین بسته فرهنگی در مراسم امروز رونمایی شد که در پیشگیری، آگاهی بخشی و استفاده از مشارکت مردم، دانش آموزان، دانشجویان و خانواده ها در کاهش بروز حوادث، بسیار مهم است.

وزیر بهداشت یادآور شد: آموزش را باید از سنین خردسالی و در مقاطع تحصیلی دبستان و دبیرستان آغاز کرد چراکه رفتارهای انسان، بیشتر در این مقاطع شکل می گیرد البته نباید تصور کرد که جوانان، میانسالان و افراد مسن، آموزش پذیر نیستند اما آنچه موجب رفتارسازی خواهد شد باید از سنین خردسالی آموزش داده شود.

دکتر هاشمی تصریح کرد: برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث، بسته های آموزشی اورژانس برای بزرگسالان تهیه شده که تا زمان رسیدن آمبولانس، اقدامات درمانی اولیه توسط خود مردم انجام شود.

وزیر بهداشت تعامل وزارت بهداشت و آموزش و پرورش را در جهت فرهنگسازی سلامت در جامعه مناسب ارزیابی کرد و گفت: در حوزه کاری، بیشترین و بهترین تعامل را با وزارت آموزش و پرورش داریم و بخشی از فرهنگسازی سلامت، در کتابهای درسی و یا زمان فراغت دانش آموزان، گنجانده شده و اطمینان دارم که در ادامه نیز، تعامل وزارت بهداشت و آموزش و پرورش، تقویت می شود.

دکتر هاشمی در پایان تاکید کرد: وظیفه اصلی وزارت بهداشت، پیشگیری از بروز بیماری ها در جامعه است و در حوزه پیشگیری نیز هیچ جمعیتی بهتر از جمعیت دانش آموزان نیست و از این راه نه تنها سلامت دانش آموزان  بلکه خانواده های آنها نیز تامین می شود./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١٥:٣٠ / شماره خبر: ١٧٤٣٤١ / تعداد نمايش: 1551

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج