وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در بازدید از مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence دانشگاه یونسه ای در سئول:

زمینه های همکاری زیادی بین مراکز پزشکی ایران و کره جنوبی وجود دارد/ در برخی از بیمارستانهای ایران سالانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ پیوند کبد انجام می شود/ در رشته چشم پزشکی سالانه شش هزار پیوند قرنیه داریم /از تجارب کره جنوبی در زمینه تجهیزات پزشکی استفاده می کنیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان  صبح امروز از مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence  دانشگاه یونسه ای در سئول پایتخت کره جنوبی بازدید کرد.
 
 
 
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید، از مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence  دانشگاه یونسه ای سئول با روزانه ۱۰ هزار مراجعه کننده،  به عنوان بهترین بیمارستان کره جنوبی یاد کرد و گفت: بین ایران و کره جنوبی سابقه روابط قدیمی وجود دارد و نامگذاری دو خیابان در تهران و سئول به نام پایتخت های دو کشور بیانگر رابطه عمیق دو کشور است.
 
دکتر  هاشمی افزود: در ایران 60 دانشگاه علوم پزشکی و 900 بیمارستان عمومی وجود دارد.
 
به گفته وزیر بهداشت  200 هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور در کنار 700 مرکز تحقیقاتی در علوم پزشکی باعث شده است که رتبه اول کشورهای منطقه و رتبه 16 جهان از نظر تحقیقات را داشته باشیم.
 
دکتر هاشمی گفت: 90 درصد داروی مورد نیاز کشور را خودمان تامین می کنیم و اگر شرایط تحریم نبود موقعیت بهتری در جهان و منطقه داشتیم.
 
وزیر بهداشت افزود: در برخی از بیمارستان های ایران سالانه حدود 600 تا 700 پیوند کبد و تعداد بیشتری پیوند پانکراس، ریه و روده انجام می شود و در رشته چشم پزشکی هم سالانه شش هزار پیوند قرنیه داریم.
 
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه زمینه همکاری زیادی بین مراکز پزشکی دو کشور وجود دارد گفت: در جریان پیشرفت های چشمگیر کره جنوبی در زمینه تجهیزات پزشکی هستم و از تجربیات این کشور در این زمینه  استفاده می کنیم.
 
وزیر بهداشت افزود: در حوزه بهداشت و آموزش پزشکی نیز می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.
 
دکتر هاشمی در راس هیاتی متشکل از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عصر روز پنجشنبه وارد سئول شد.
 
وزیر بهداشت و هیات همراه در این بازدید از بخش های مختلف بیمارستان دانشگاه یونسه ای سئول بازدید کرد و از نزدیک در جریان توسعه پزشکی کره جنوبی و همچنین تجهیزات و امکانات این بیمارستان قرار گرفت.
 
شرکت در نشست همکاری های بهداشتی و پزشکی، بازدید از بیمارستان یونسه ای سئول، بازدید از بیمارستان ملی سئول، ملاقات با وزیر بهداشت کره جنوبی و بازدید از نمایشگاه تولیدات پزشکی سامسونگ از جمله برنامه های سفر سه روزه وزیر بهداشت به کره جنوبی است.
 
مجتمع بیمارستانی 2500 تخته severence  دانشگاه یونسه ای سئول از بیمارستان های معتبر و مادر کره جنوبی است که در سال 1885 تاسیس شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:٥٤ / شماره خبر: ١٧٠١٧٦ / تعداد نمايش: 1848

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج