وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر در امور بین الملل:

سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی، به تقویت همکاری های مشترک دو کشور در حوزه سلامت کمک زیادی می کند/ استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه نظام اطلاعات بیمارستانی

 
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با اشاره به سفر وزیر بهداشت و هیات بلند پایه نظام سلامت ایران به کره جنوبی، استفاده از تجارب فاینانس(استفاده از منابع مالی خارجی) این کشور در زمینه توسعه و ساخت بیمارستانها را از جمله اهداف این سفر عنوان کرد.
 
دکتر اسدی لاری در گفت و گو با خبرنگار وبدا درخصوص سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کشور کره جنوبی گفت:  استفاده از منابع فاینانس در برنامه ششم توسعه مصوب شده و اخیرا نیز به تایید شورای مطالعات اقتصاد رسیده است بنابراین امکان استفاده از این منابع برای 15 هزار تخت بیمارستانی در ایران فراهم آمده است که اولین استفاده از این منابع در بیمارستان شهید رجایی و شهرهای تبریز و شیراز مطرح شده و برای گسترش آن مازندران و کرمانشاه می توانند از این منابع مالی استفاده کنند.
 
دکتر  محسن اسدی لاری با بیان اینکه در سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی، از تجارب این کشور و کمک های فنی در زمینه بیمه استفاده می شود، گفت: در دوران گذشته در این زمینه چندین سند همکاری امضا شد اما عملیاتی نشده است که با انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت مقرر شد که با استفاده از تجارب برخی از کشورها از جمله کره جنوبی عملیاتی شود.
 
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در ادامه افزود: با حضور مهندس موهبتی در سازمان بیمه سلامت ایران، این برنامه نیز عملیاتی شده و شاهد اجرایی شدن اقدامات مشترک در حوزه بیمه سلامت با کره جنوبی هستیم.
 
دکتر اسدی لاری استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه نظام اطلاعات بیمارستانی را موثر و مثبت خواند و افزود: در زمینه استفاده از تجربیات کره جنوبی در این حوزه نیز سندی به امضای دو  طرف خواهد رسید.
 
وی یادآور شد: در زمینه همکاری های تحقیقاتی و موضوعات مرتبط در زمینه نظام سلامت، سند جامعی در سال 2015 به امضای وزرای بهداشت دو کشور رسیده بود که برنامه عملیاتی آن نیز انجام خواهد شد و امیدواریم شاهد رشد همکاری های نظام سلامت دو کشور باشیم.
 
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در پایان گفت: بازدید از بیمارستان ها و مراکز مرتبط با نظام سلامت نیز از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی  است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:٠٧ / شماره خبر: ١٧٠١٦٥ / تعداد نمايش: 2708

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج