وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست سازمان اورژانس كشور:

آمبولانس ها، اورژانس هوايي و بيمارستان هاي صحرايي تا ايجاد شرايط سفيد در مناطق زلزله زده مستقر خواهند بود


سرپرست سازمان اورژانس كشور گفت: تا زماني كه شرايط به وضعيت سفيد برنگردد، تجهيزات آمبولانس ، اورژانس هوايي و بيمارستان هاي صحرايي در مناطق زلزله زده پابرجا هستند و به مردم مناطق غرب کشور خدمت رسانی خواهند کرد.

دكتر پيرحسين كوليوند در گفت و گو با وبدا درخصوص اقدامات اورژانس در راستاي خدمات رساني به زلزله زدگان گفت: از همان ساعات ابتدائي وقوع حادثه، ١٠٠ تيم واكنش سريع به سمت سرپل ذهاب، ثلاث باباجاني و اسلام آباد غرب اعزام شد چراكه خسارات در اين نواحي بيشتر است و البته استانهای كردستان و آذربايجان هم از اثرات زلزله متاثر شده بودند كه با ارزيابي هاي تيم ارزياب اين نگراني برطرف شد.

وي افزود: ٧٠ آمبولانس و ٨ اتوبوس آمبولانس در مناطق حادثه ديده مستقر شدند و با توجه به اينكه از مراسم أربعين زمان زيادي نگذشته، تجهيزاتي كه به شهرها بازگشته بودند، به مناطق زلزله زده فراخوانده شدند.

دكتر كوليوند با بيان اينكه ارتش، سپاه و پدافندغيرعامل در انتقال مصدومين كمك هاي زيادي در انتقال مصدومين به ما كردند، اظهارداشت: قابل ذكر است كه انتقال مصدومين از زمان وقوع حادثه ظرف مدت ٢٠ ساعت بدون ايجاد كوچكترين عارضه اي براي مصدومين، به بيمارستان ها انجام شد كه يكي از بهترين عمليات هاي سازمان اورژانس كشور و وزارت بهداشت محسوب مي شود.

وي گفت: در بيمارستان ها، خدمات خوبي به مصدومان ارائه شد و برخي از آنها قطع عضو شده بودند كه با عمل جراحي به موقع، درحال حاضر شرايط خوبي دارند.

سرپرست اورژانس كشور بيان كرد: با توجه به اينكه بيمارستان ها در برخي نقاط تخريب شده بود، ٦ بيمارستان صحرايي مجهز را در آن مناطق مستقر كرديم.

وي با اشاره به اينكه دارو، تجهيزات و برآورده هاي خوني را به ميزان كافي وجود تامين كرديم، ادامه داد: خوشبختانه از حيث منابع انساني نيز كمبودي وجود نداشت.

دكتر كوليوند گفت: در اين حادثه روستاهاي زيادي متاثر از زلزله شده بودند و ما در بررسي هايمان، ١٥٠٠ روستا را ارزيابي كرديم و تمام مصدومان را به مراكز و بيمارستان ها منتقل كرديم.

وي بيان كرد: با استقرار آمبولانس به همراه تيم بهداشتی درمانی در روستاها، خدمات سرپايي نيز به زلزله زدگان ارائه شد.

سرپرست اورژانس كشور با بيان اينكه تمام مردم از خدمات وزارت بهداشت و سازمان اورژانس كشور راضي هستند، ادامه داد: در بيمارستان ها، ١٤٤٠ عمل جراحي انجام شد كه در نوع خود بي نظير بوده و جزو شاهكارهاي وزارت بهداشت محسوب مي شود كه بايد از وزير بهداشت براي تربيت چنين كادر درماني و نيروي انساني تشكر كرد، ضمن اينكه طرح تحول سلامت نيز توانست نظام درماني خوبي را در سطح كشور پوشش دهد.

وي گفت: در حال حاضر در مناطق زلزله زده بحث نگهداري و اسكان زلزله زدگان، خودمراقبتي ، بهداشت و آمادگي هاي روحي رواني مطرح است كه با حضور همكاران تيم بهداشت و سلامت روان اين مشكل هموار مي شود، ضمن اينكه تا زماني كه شرايط به وضعيت سفيد برنگردد، تجهيزات آمبولانس و اورژانس هوايي و بيمارستان هاي صحرايي پابرجا هستند و به مردم عزيز و شريف كشورمان در استان هاي غربي كه دچار مصيبت شده اند، خدمات ارائه مي دهند./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - ١٢:٤٣ / شماره خبر: ١٦٨٩٣٣ / تعداد نمايش: 3153

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج