وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اظهار رضایت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عملکرد وزارت بهداشت در خدمات رسانی به مصدومان زلزله غرب کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده در کرمانشاه، گفت: هم اکنون به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان راهی منطقه سرپل ذهاب هستیم اما قبل از آن از منطقه زلزله زده اسلام ‌آباد غرب بازدید کردیم و عملکرد وزارت بهداشت از نظر مدیریت بحران خوب بوده است.

به گزارش وبدا، محسن علیجانی زمانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به عملکرد مثبت وزارت بهداشت در خدمات رسانی به مصدومان و زلزله زدگان، اظهار کرد: در بازدیدی که از بیمارستان امام رضا (ع) در کرمانشاه داشتیم، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، پزشکان و پرستاران با ارایه خدمات درمانی از قبیل ارتوپدی، داخلی، جراحی و دیگر خدمات درمانی اوضاع را به خوبی مدیریت کرده و خدمات دهی مناسبی به مردم در حال ارائه است. همچنین توانستیم مجروحین و زلزله زدگان را ملاقات کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آسیب 40 درصدی بیمارستان اسلام آباد غرب افزود: لازم است کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت کشور، راه و شهرسازی و بهداشت گزارشی از وضعیت بیمارستان‌‌ها داشته باشد تا در جریان چگونگی این مراکز از نظر زیرساخت قرار گیرد تا مجری، ناظر و پیمانکار ساخت بیمارستانها نسبت به وظایف خود پاسخگو باشند.

علیجانی در پایان با اشاره به اینکه مسئولان به خوبی اوضاع را بدون کمک گرفتن از کشورهای دیگر سامان داده اند، گفت: همه دستگاه های متولی مدیریت بحران باید با یکدیگر هماهنگ بوده و برای آمادگی در برابر چنین حوادثی، مانورهایی برگزار کنند تا در مواجهه با چنین شرایطی آمادگی‌ کامل را داشته باشند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٤:١٦ / شماره خبر: ١٦٨٨٦٣ / تعداد نمايش: 2250

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج