وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت؛

"سومین همایش بین‌المللی سیره نبوی(ص) در طب" برگزار می‌شودبا حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، «سومین همایش بین‌المللی سیره نبوی(ص) در طب»، توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می‌شود.


به گزارش وبدا، «سومین همایش بین‌المللی سیره نبوی(ص) در طب»، در پاسخ به اهمیت سیره نبوی(ص) و احادیث و گفتارهای منقول از ائمه اطهار به عنوان دستاویز و راهنمای پزشکان، هم در حوزه‌های کاربردی سلامت و هم در نظریه‌پردازی‌های متین درباره پزشکی اسلامی برگزار می‌شود تا ضمن بحث و تحقیق استادان دانشگاه و حوزه‌های علمیه درباره مبانی و مبادی اصلی پزشکی اسلامی و تبیین نهادهای هستی‌ساز آن، علاوه‌بر دانشمندان و پزشکان مسلمان، عموم جامعه بشری نیز از برکات آن بهره‌مند شوند.

همچنین با توجه به اینکه آشنا کردن محققان جوان و دانشجویان حوزه پزشکی و سلامت با چشمه فیاض علم و حکمت الهی و قرآنی، از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای برگزاری این همایش است، بخش دانشجویی نیز در راستای بخش عمومی همایش، به عنوان ارائه‌دهنده نظریه‌ها، افکار و پژوهش‌های آینده‌ساز این گروه، قرار داده شده است.

تبیین سلامت و بیماری، نحوه ارتباط تیم پزشکی، بهداشت و درمان، تربیت طبیب و تیم پزشکی، احادیث طبی و تاریخ تمدن اسلامی در طب، از محورهای اصلی مورد بحث در همایش بوده و آخرین مهلت ارسال مقالات مرتبط، 1 آبان ماه است.

"سومین همایش بین‌المللی سیره نبوی(ص) در طب»، 21 تا 23 آذر ماه 1396 در شیراز برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتیhttp://sire-teb.sums.ac.ir مراجعه کنند./229/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦ - ١٥:١٤ / شماره خبر: ١٦٧٣٣٦ / تعداد نمايش: 2066

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج