وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیربهداشت در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های سازمان صدا و سیما در سنندج:

امید و نشاط اجتماعی یکی از ضرورت های هر روز ما است


وزیربهداشت گفت: در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های سازمان صدا و سیما که نزدیک به 300 اثر برگزیده معرفی شد، 13 اثر مربوط به حوزه سلامت است.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های سازمان صدا و سیما در سنندج گفت: سلامت حق طبیعی مردم است و همه دستگاه های حاکمیتی به استناد قانون اساسی کشور موظف به تامین سلامت مردم هستند، بنابراین دستگاه بسیار اثر گذار صدا و سیما قطعا می تواند در فرهنگسازی برای سلامت مردم و تغییر عادات و رفتار مردم نقش مهمی داشته باشد که تا کنون نیز انجام داده است و امیدواریم در دولت دوازدهم درکنار هم برای سلامتی مردم گام های موثرتری برداریم.

وزیر بهداشت گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه سلامت، سلامت روح و روان مردم است و از هنرمندان، تولیدکنندگان و مدیران ارشد صدا و سیما و مدیران استانی تقاضا داریم که بیش از گذشته به این موضوع اهمیت دهند، چراکه بحث امید و نشاط اجتماعی یکی از ضرورت های هر روز ما است و امروز بیشتر از هر روز دیگر باید به آن پرداخت زیرا درست نقطه ای است که دشمنان ما در چهار دهه گذشته آن را مورد هدف قرار داده اند.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: امیدوار کردن مردم، آن هم نه به صورت کاذب، بلکه امیدوار کردن به داشته های بسیاری که داریم و کمتر دیده می شود و به تصویر کشیده می شود، قطعا به سلامت روح و روان مردم کمک می کند و اگر مقداری دز کارهای سیاسی را کم کنیم از خودمان هم شروع کنیم، یعنی دستگاه های اجرایی و همه ارکان حاکمیت به موضوعات اجتماعی بیشتر بپردازیم، در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وزیربهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیماری های غیرواگیر از جمله بیماریهای قلبی عروقی، فشارخون، افزایش وزن، دیابت، بیماریهای تنفسی، سرطان ها و از همه دردناک تر تصادفات از مهم ترین علل مرگ و میر در کشور هستند و صدا و سیما می تواند نقش موثری در پیشگیری از این بیماری ها داشته باشد. به عنوان مثال می‌ توان به اتفاق ناگواری که برای تعدادی از دانش‌آموزان نخبه ما در مسیر فارس رخ داد، اشاره کرد. اگر آموزش‌ های لازم برای بستن کمربند ایمنی داده شده بود، در این حادثه کمتر آسیب ‌های قطع عضو و آسیب نخاعی داشتیم. صداوسیما می‌ تواند در فرهنگ‌ سازی این موضوعات بسیار موثر باشد، می توان مسئولان را مورد عتاب و خطاب قرار داد که چرا دانش آموزان کمربند نبسته بودند؟ چطور در هواپیماها این موضوع مراقبت می شود، اما در اتوبوس ها بررسی این مراقبت صورت نمی گیرد؟
دکتر هاشمی تصریح کرد: در دولت یازدهم برای 40 مرکز، آمبولانس هوایی راه اندازی کرده ایم تا جان مادران باردار، نوزادان و یا مصدومین تصادفات را نجات دهیم و میلیاردها تومان هزینه شده است، اما تعداد کسانی که نجات پیدا می کنند در مقایسه با افرادی که در تصادفات، روزانه و هر هفته و به اندازه سقوط یک هواپیمای بزرگ، جوان ترین عزیزانمان را از دست می دهیم، بسیار کمتر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه از تکرار مطالب آموزشی نباید خسته شوید و صدا و سیما در فرهنگ سازی و خود مراقبتی نقش بسیار مهمی دارد، اظهار داشت: از مدیران مراکز صدا وسیمای استان ها به خاطر همراهی در به تصویر کشیدن خدمات حوزه سلامت در دولت یازدهم صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه ما برنامه های زیادی در بخش سلامت داریم، اما مهم ترین آنها پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است، گفت: در جشنواره های آینده سهم پررنگ تری خواهیم داشت و در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های سازمان صدا و سیما که نزدیک به 300 اثر برگزیده معرفی می شود، 13 اثر مربوط به حوزه سلامت است.

وزیربهداشت در پایان تصریح کرد: برای محصولات بسیار فاخری که در حوزه سلامت تهیه شوند، قطعا جوایزی را با همکاری معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما تعیین خواهیم کرد و سال آینده در چهار محال و بختیاری شاهد معرفی آن آثار خواهیم بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٧ شهريور ١٣٩٦ - ١١:٠٦ / شماره خبر: ١٦٥٩٣٦ / تعداد نمايش: 3567

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج