وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سراوان:

محور فعالیت های وزارت بهداشت با هدف زدودن فقر سلامت از چهره استان های محروم کشور است

معاون بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نحو مطلوب خصوصا در مناطق محروم و کم برخوردار از برنامه های مورد تاکید وزیر بهداشت و همه مدیران عرصه سلامت کشور است .  
 
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم معارفه سرپرست مرکز بهداشت سیب و سوران و سرپرست شبکه بهداشت سراوان با بیان این مطلب که طرح تحول سلامت باعث تحول در سیمای سلامت استان شده است، اظهار داشت: سراوان مرزبان سلامت کشور است و با توجه به موقعیت حساس و استراتزیک این شهرستان و وجود مرز مشترک با کشورهای همسایه در صورت بروز و شیوع هر بیماری در این منطقه، قطعا سایر استان های کشور نیز، دچار خواهند شد. 
 
وی ادامه داد: محور فعالیت های وزارت بهداشت با هدف زدودن فقر سلامت از چهره استان های محروم کشور است، به طوری که پس از اجرای طرح تحول سلامت، برنامه های سلامت و تجهیز تمامی مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق دور و نزدیک استان و حضور پزشک خدمات سلامت به صورت مطلوب، ارائه می شود. 
 
دکتر طباطبایی در ادامه تصریح کرد:با هدف ارائه خدمات درمانی به مردم شریف سراوان با اجرایی شدن طرح تحول سلامت، تخت های بیمارستان رازی سراوان از 64 به 187 تخت افزایش یافته است و 30 پزشک متخصص در این بیمارستان به مردم منطقه سراوان خدمات درمانی تخصصی ارائه می کنند. 
 
وی گفت: اگرچه ما تلاش می کنیم تا بر تعداد بیمارستان ها و خانه های بهداشت بیفزاییم، اما در نهایت، وزارت بهداشت در ارتقای سلامت، صرفا نقش 25 درصدی دارد. در واقع زمانی شاخص های سلامت ایده آل را کسب خواهیم کرد که مشارکت مردم را در برنامه های سلامت داشته باشیم. تجربه نشان داده است که هر زمان مردم را در برنامه های سلامت مشارکت دادیم، موفق بوده ایم.    
 
مهندس نارویی فرماندار سراوان نیز در این مراسم، اظهار داشت: خدمات بهداشتی و درمانی در دولت تدبیر و امید دارای برجستگی خاصی در مناطق محروم بوده است، به طوری که پس از اجرا شدن طرح تحول سلامت، بیش از 500 میلیارد ریال برای طرح های بهداشتی و درمانی در شهرستان سراوان هزینه شده است.
 
فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: با راه اندازی بیمارستان 220 تختخوابی سراوان که در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خدمات درمانی تخصصی به صورت گسترده به مردم منطقه سراوان ارائه خواهد شد.
 
مهندس عیسی زاده، فرماندار سیب وسوران نیز، از آمادگی همکاری همه ارگان های سیب و سوران با حوزه سلامت خبر داد و خواستار ساماندهی وضعیت اورژانس شهری سیب و سوران و تکمیل فاز دوم بیمارستان به منظور ارائه خدمات بهینه به مردم شد. 
 
گفتنی است، در این مراسم که با حضور معاون بهداشت  دانشگاه، فرماندار سیب و سوران و علما و روحانیون برگزار شد، از خدمات دکتر یوسفی تقدیر و مهندس ایوب کرد به عنوان سرپرست مرکز بهداشت سیب وسوران معرفی شد.
 
همچنین در مراسم دیگری که با حضور فرماندار و ائمه جمعه و مسئولین سراوان برگزار شد، دکتر یوسفی به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان سراوان معرفی شد و خدمات دکتر رضازاده و مهندس بزرگ زاده نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٤ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٠٨ / شماره خبر: ١٧٨٤٧٤ / تعداد نمايش: 2035

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج