وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بهره برداری اولیه از کلینیک جدید بیمارستان بهاران با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

ویزیت ماهیانه 6 هزار بیمار در کلینیک این بیمارستان

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی جدید بیمارستان بهاران در طرحی آزمایشی، در مراسمی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی از معاونین و مدیران این دانشگاه  به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این بازدید، گفت: بیمارستان بهاران زاهدان از جمله بیمارستان های قدیمی این شهر است که به صورت تک تخصصی در حوزه روانپزشکی فعالیت می کند و علاوه بر بیماران شهر زاهدان به تعداد کثیری از بیماران جنوب خراسان جنوبی، جنوب و شرق کرمان و تمام استان سیستان و بلوچستان نیز خدمات درمان سرپایی و بستری ارائه می دهد.

وی اخذ تعرفه دولتی از مراجعین به کلینیک های ویژه دانشگاه را از دلائل استقبال و مراجعه هموطنان عزیز به بیمارستان های دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این کلینیک امکان ارائه خدمات ویزیت در شرایط مناسب تر و فضای استاندارد تری نسبت به قبل فراهم شده است.

دکتر هاشمی در بازدید از بخش های درمانی بیمارستان روانپزشکی بهاران با اشاره به وجود 80 تخت فعال در این بیمارستان، تصریح کرد: با توجه به نیاز استان به تخت بستری در حوزه روانپزشکی، ضریب اشغال تخت این بیمارستان نزدیک به 100 درصد است و پیگیری های لازم برای  افزایش تعداد این تخت های بستری و اختصاص  بخشی از تخت های بستری در بیمارستان های عمومی به رشته روانپزشکی در حال انجام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  با تاکید بر حفظ حرمت و شان انسانی بیماران و مراجعین، افزود: خدمت در عرصه درمان علاوه بر توجه موکد بر سلامت مراجعین و همکاران،  نیازمند توجه به امنیت، رفاه و حفظ حریم شخصی بیماران و همکاران نیز می باشد و لازم است تا همکاران حوزه معاونت درمان و روسای بیمارستان ها برای تامین این ضرورت ها تلاش و برنامه ریزی کنند.

وی ضمن بازدید از بخش های مختلف و محوطه بیمارستان بهاران بر ضرورت توسعه و بهسازی فضای سبز و تامین امکانات ورزشی و تفریحی برای بیماران بستری در بخش روانپزشکی تاکید کرد و اظهار داشت: هرگونه اقدام در زمینه فضای سبز باید با توجه به وضعیت منابع آبی و با لحاظ خصوصیات اقلیمی استان صورت گیرد.

دکتر عزیزالله مجاهد، رییس بیمارستان بهاران زاهدان نیز با اشاره به بهره برداری اولیه از ساختمان کلینیک تخصصی این بیمارستان، گفت: این کلینیک در سه طبقه با 870 متر مربع زیر بنا و با صرف 1 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار احداث و تجهیز شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر پزشکان متخصص و فوق تخصص روانپزشکی، کلینیک روانشناسی بالینی، کلینیک ترک اعتیاد و واحد های تزریقات و آزمایشگاه نیز در این کلینیک تخصصی مستقر می باشند و ان شا الله پس از اطمینان از مناسب بودن روند فعالیت این کلینیک، مراسم افتتاح رسمی آن نیز برگزار می شود.

دکتر مجاهد یادآور شد: همچنین مقرر است ساختمان قدیمی کلینیک این بیمارستان نیز پس از بازسازی به عنوان اورژانس روانپزشکی مورد بهره برداری قرار گیرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٤ تير ١٣٩٧ - ١٥:١٣ / شماره خبر: ١٧٨١٠٠ / تعداد نمايش: 1581

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج