وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بخش جراحی بیمارستان قلب نمازی خبر داد:

ثبت ۱۶ هزار و ۷۵۰ جراحی قلب در بیمارستان نمازی

 
رییس بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی از انجام ۱۶ هزار و ۷۵۰ جراحی قلب ویژه اطفال و بزرگسالان در این بیمارستان خبر داد و گفت: عمده این بیماران از مشکلات بیماری های مادرزادی قلب، گرفتگی عروق کرونر، اختلالات کارکردی دریچه قلب، دو پوسته شدن آئورت و آمبولی ریه رنج می بردند که با تلاش اساتید بیمارستان نمازی، تحت جراحی قرار گرفته و درمان شدند.
 
 به گزارش وبدا، دکتر منصور جنتی، با اشاره به فعالیت ۲۱ ساله بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی شیراز، افزود:بخش مراقبت های ویژه جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی نمازی از سال ۱۳۷۶ آغاز به کار کرده و از ابتدای فعالیت خود تا کنون، ۱۶ هزار و ۷۵۰ جراحی فوق تخصصی قلب برای بیماران کودک و بزرگسال، در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
 
به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توسعه فضای بخش جراحی قلب بیمارستان نمازی با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران در سال گذشته، موجب ارتقای کیفی در این زمینه و جلوگیری از انتقال آنان برای دریافت خدمات «ساب آی سی یو» به دیگر مراکز شده و تعداد تخت های آی سی یو جراحی قلب نیز به سیزده تخت افزایش یافته است.
 
دکتر جنتی با اشاره به اینکه بیماری های قلبی، نخستین علت مرگ و میر در دنیا قلمداد می شوند، گفت: در کنار این شرایط، پیشرفت های شگرفی در زمینه درمان این دسته از بیماری ها صورت گرفته و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز همگام با دیگر اساتید کشور، به واسطه این پیشرفت ها، توانسته اند جراحی های مهمی را در کشور انجام دهند.
 
دکتر جنتی در پایان، یادآور شد: هم اینک تعداد بسیاری از اعمال پیچیده مادرزادی و تعویض دریچه از طریق آنژیوگرافی و جراحی های تخصصی قلب، به همت اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز جهت درمان بیماران منطقه جنوب کشور، انجام می شود./126/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - ١٣:٤٤ / شماره خبر: ١٧٧٨٦٣ / تعداد نمايش: 2893

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج