وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

اجرای 100درصدی برنامه عملیاتی وزارت بهداشت در حوزه پرستاری /جذب دانشجوی پرستاری بومی در دانشکده علوم پزشکی آبادان

رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان از اجرای 100درصدی برنامه عملیاتی وزارت بهداشت در حوزه پرستاری از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد.
به گزارش وبدا، سکینه حسینجانی، در حاشیه برگزاری نشست مدیران پرستاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: این آخرین نشست مدیران پرستاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بود که افتخار میزبانی آن به دانشکده علوم پزشکی آبادان داده شد.
وی در همین خصوص بیان کرد: در این نشست گزارش عملکرد پرستاری کشور ارائه شد و چالش‌های مدیریت منابع انسانی در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: در سال 95 و 96 دانشکده علوم پزشکی آبادان موفق به اجرای 100درصدی برنامه عملیاتی شد و در این جلسه برنامه عملیاتی سال 97 ارائه می‌شود و بعد از تدوین پیش‌نویس؛ در وزارت بهداشت مجلد خواهد شد.
وی به موضوع کمبود نیروی پرستار در دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و گفت: از سال 93 و همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت،4دستورالعمل را برای کاهش این مشکل دریافت کردیم.
حسینجانی اظهار داشت: ابتدا با بکارگیری دانشجویان ترم 6به بالا تا حدودی این معضل را مرتفع کردیم.
وی به اختیار ماندگاری 2سال بیشتر نیروهای طرحی نیز اشاره کرد و افزود: از دیگر راهکارهای برطرف کردن کمبود نیرو، جایگزین کردن نیروی پرستاری بود که به مرخصی استعلاجی زایمان رفته است.
رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطرنشان کرد: جذب نیروی پرستار خریدخدمت با مزایای کامل را نیز برای این مهم اجرایی کردیم.
وی ضمن تقدیر از رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، تصریح کرد: با تلاش‌های دکتر آموزنده جذب دانشجوی پرستاری بومی از امسال در دانشکده علوم پزشکی آبادان اجرایی شد که البته این موضوع در 4سال آینده مشکلات کمبود نیرو را کاهش خواهد داد.302/148

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦ - ١٥:٠٨ / شماره خبر: ١٧٣٧٥٨ / تعداد نمايش: 2201

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج