وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

250 جراحی رایگان دندانپزشکی معلولین تحت بیهوشی در بیمارستان آیت ا... روحانی بابل

رئیس بیمارستان آیت ا... روحانی بابل از انجام 250 مورد جراحی دندانپزشکی معلولین تحت بیهوشی در این مرکز خبر داد.
به گزارش وبدا، دکتر شهرام سیفی با اعلام این خبرگفت: نخستین درمانگاه تخصصی دولتی دندانپزشکی ویژه معلولین در شمال کشور اسفند سال 1393 در بیمارستان روحانی راه اندازی شد و گروهی از دندانپزشکان نیکوکار جهت جراحی های مورد نیاز معلولین تحت بیهوشی در این درمانگاه آغار به کار کردند.
وی با اشاره به اینکه این مرکز نخستین درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی تحت بیهوشی شمال کشور است، افزود: این مرکز به بیماران معلول، بیماران زیرپوشش سازمان بهزیستی و ناتوان ذهنی جسمی که برای انجام خدمات درمان دهان و دندان نیاز به بیهوشی سطحی و عمیق دارند، خدمات ارائه می‌دهد.
رئیس بیمارستان روحانی بابل اضافه کرد : تمام امورات مربوط به دندانپزشکی معلولین بصورت رایگان در این مرکز انجام می گردد و گروه پزشکی شامل دندانپزشکان متخصص ، پزشکان بیهوشی ، کارشناسان اتاق عمل ، پرستاران و ... بصورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در این طرح شرکت دارند.
دکتر سیفی ادامه داد: از سال 93 تاکنون بیش از 250 بیمار معلول ، خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل بیمارستان را بصورت رایگان دریافت نمودند و همچنین بیش از 120 بیمار معلول با حضور دندانپزشکان در مراکز نگهداری معلولین شهرستان بابل از اقدامات دندانپزشکی بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: در مراسمی با حضور دکتر جلالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین دانشگاه و بیمارستان از خدمات ارزشمند این گروه جهادی با اهدا لوح سپاس تقدیر و تشکر شد.302/108

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦ - ١٤:٥٩ / شماره خبر: ١٧٣٧٥٦ / تعداد نمايش: 2095

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج