وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری اردوی جهادی سه روزه کانون دانشجویی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا در مناطق محروم این شهرستان /ارایه خدمات بهداشتی – درمانی و مشاوره ای به 334 نفر


همزمان با برگزاری یادواره شهید جاویدی و به همت کانون دانشجویی فعالیت‌های جهادی شهید خضری و حوزه امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی فسا، اردوی جهادی سه روزه با هدف خدمات رسانی به مردم مناطق محروم روستاهای جعفرآباد و واصل آباد بخش نوبندگان برگزار شد.

به گزارش وبدا، زهرا جاویدی دبیر کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به اینکه با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه، کلینیک سیار دندانپزشکی به روستای واصل آباد اعزام شد، گفت: در این برنامه 334 نفر از خدمات بهره مند شدند و از مهم‌ ترین خدمات این اردوی جهادی سه روزه می‌توان به ارایه خدمات پزشکی و توزیع دارو (تحت نظارت پزشک)، خدمات دندانپزشکی و خدمات مامایی اشاره کرد.
جاویدی افزود: آموزش بهداشت‌ دهان و دندان به همراه توزیع مسواک و خمیر دندان، بهداشت فردی، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر رایج در روستاها و توزیع پمفلت از دیگر خدمات ارایه شده در این اردوی جهادی بود.
دبیر کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: انجام تست‌های غربالگری از قبیل اندازه گیری فشارخون و قند خون، برگزاری مسابقه نقاشی و آموزش نماز و احکام جهت کودکان و... از دیگر فعالیت های این گروه بود.


براساس این گزارش، همچنین دانشجویان گروه فعالیت های جهادی شهید خضری دانشگاه با حضور در گلزار شهدای روستای جلیان و مزار شهید جاویدی، با آرمانهای حضرت امام(ره) و شهدا تجدید میثاق کردند.
گفتنی است اقلام فرهنگی و لوازم التحریر توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و خمیردندان و مسواک توزیع شده در این برنامه جهادی توسط داروخانه دکترفیروزی و با هماهنگی معاونت غذا و داروی دانشگاه اهداء شده بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦ - ٠٨:٢٦ / شماره خبر: ١٧٣٣٣١ / تعداد نمايش: 2546

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج