وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین عنوان کرد:

کمک 100 میلیارد ریالی خیرین سلامت در خمین


سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین گفت :در چند سال اخیر مجمع خیران سلامت خمین فعالترین مجموعه نیکوکاران سلامت در استان مرکزی بوده است و همراهی خیرین در این بخش حدود 100 میلیارد ریال است.

به گزارش وبدا ، دکتر جواد جواهری در آیین انتخابات مجمع خیرین سلامت شهرستان خمین گفت: هدیه ارزشمند دولت به زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در مرداد ماه سال 95 بود.

دکتر جواد جواهری افزود: بر این اساس پایه و ستون های دانشکده در یک سال گذشته استقرار پیدا کرد و طرح های عمرانی زیادی اجرا شده که بخشی از آن ها با مشارکت نیکوکاران و خیرین سلامت بوده است.

وی ادامه داد: نداشتن خوابگاه دانشجویی، نبود سالن ورزشی، ساختمان فوریت های پزشکی، کمبود تجهیزات آموزشی، سی تی اسکن و ماموگرافی مدرن و تجهیزات جراحی مغز و اعصاب از مهمترین کمبودهای حوزه سلامت خمین است.

دکتر جواهری بیان کرد: دولت به تنهایی قادر به فراهم کردن زیر ساخت های بهداشت و درمان نیست و می طلبد خیرین سلامت برای ارتقای شاخص های درمانی و زیر ساخت های بهداشتی و درمانی یاریگر باشند.

وی افزود: در چند سال اخیر مجمع خیران سلامت خمین فعالترین مجموعه نیکوکاران سلامت در استان مرکزی بوده است و همراهی خیرین در این بخش حدود 100 میلیارد ریال است.

59 درصد از کمک های خیران درحوزه عمرانی واحدهای درمانی بوده است/ مشارکت خیران سلامت خمین در سطح کشور ستودنی است

معاون هماهنگی و امور استان های مجمع خیران سلامت کشور نیز در این آیین گفت : 59 درصد از کمک های خیران درحوزه عمرانی واحدهای درمانی بوده است که در این راستا چهار هزار و 78 واحد به وسعت چهار میلیون و 213 هزار متر مربع با مشارکت خیران در عرصه سلامت ایجاد شده است.

دکتر اسماعیل غنیان بیان کرد: بیشترین کمک های خیران در بخش عمران بیمارستانی و کمترین مشارکت ها نیز در عمران خانه بهداشت روستایی بوده است.

وی ادامه داد: 26 درصد از کل کمک های خیران سلامت زمین های اهدایی و بقیه برای فراهم کردن لوازم و تجهیزات پزشکی صرف شده است.

دکتر غنیان افزود: در دهه اخیر، 14 میلیون و 791 هزار متر مربع زمین از سوی خیران سلامت برای ساخت و توسعه واحدهای درمانی کشور اهدا شده است.

معاون هماهنگی و امور استان های مجمع خیران سلامت کشور بیان کرد: 361 هزار مورد لوازم و تجهیزات پزشکی شامل 36 هزار مورد لوازم و تجهیزات پزشکی و 325 هزار مورد لوازم و کالاهای غیر پزشکی نیز توسط افراد نیکوکار به واحدهای درمانی سراسر کشور اهدا شده است.

وی، شمار خیران سلامت کشور را 90 هزار نفر بیان کرد و افزود: هر سال به مجموعه این خیران افزوده می شود و به طور میانگین مشارکت خیران سالانه با 10 درصد رشد مواجه است.

دکتر غنیان با بیان اینکه مجمع خیران سلامت در 270 نقطه کشور تشکیل شده افزود:این مجمع، سازمانی مردم نهاد است که همه فعالیت های آن غیر سیاسی، غیر انتفاعی و غیر دولتی و با رعایت کامل قوانین و مطابق اساسنامه است.

معاون هماهنگی و امور استان های مجمع خیران سلامت کشور گفت: مشارکت خیران سلامت خمین در سطح کشور ستودنی است و با وجودی که این شهرستان از زیر ساخت های صنعتی محروم است و بخش کشاورزی آن هم سنتی و در چنبره خشکسالی محاصره شده اما، نیکوکاران این خطه مشارکت خوبی در ارتقای سطح بهداشتی و درمانی دارند.

گفتنی است ،در این آیین ،هیات مدیره مجمع خیرین سلامت خمین متشکل از هفت نفر عضو اصلی، 2 نفر عضو علی البدل برای مدت 2 سال انتخاب و از زحمات مدیرعامل خیرین سلامت استان مرکزی تجلیل شد.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦ - ١٠:٤٠ / شماره خبر: ١٦٧١٧٩ / تعداد نمايش: 2995

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج