وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت:

بهره برداری از 5 پروژه بهداشتی در زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی

:

پنج طرح بهداشتی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی، سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین و فرماندار شهرستان همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، این طرح ها شامل خانه زیست پزشک در روستاهای دهنو، چهارچشمه، فرنق، خانه بهداشت روستای ازنوجان و پایگاه سلامت مرتضوی با زیر بنای 650 متر مربع می باشد که برای ساخت و تکمیل آن ها در مجموع 81 میلیارد و 280 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی در آیین بهره برداری از طرح های بهداشتی و درمانی گفت: رضایتمندی مردم از خدمات درمانی و بهداشتی از افتخارات دولت تدبیر و امید است که با اجرای هدفمند برنامه تحول سلامت حاصل شده است.

شکرالله حسن بیگی افزود: خدماتی که به مردم در حوزه بهداشت و درمان ارائه می شود قابل مقایسه با دولت های پیشین نیست و در سایه اجرای این برنامه و مشارکت خیران شاخص های درمانی و بهداشتی استان رو به افزایش است.

وی با بیان این که اعتبارات قطره چکانی دولتی برای ساخت بیمارستان و مراکز درمانی جوابگو نیست، افزود: خیّران با مشارکت مالی خود یاریگر دولت برای ارتقای شاخص های آموزشی و بهداشتی درمانی هستند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین نیز در این آیین گفت: بزرگترین طرح اجتماعی دولت تدبیر و امید برنامه تحول نظام سلامت بود که با دستان توانمند دولت یازدهم اجرا و باعث بهبود درمان و امکانات بهداشتی و درمانی شد.

دکتر جواد جواهری با اشاره به اینکه در راستای اجرای این برنامه 11 پروژه بهداشتی و درمانی با مساحت سه هزار و 500 متر مربع با اعتبار 75 میلیارد ریال در این شهرستان اجرا شد، گفت: امروز شاهد بهره برداری از 5 پروژه آن هستیم و پروژه پایگاه سلامت مرتضوی که یکی از خیّران سلامت در اهدای زمین و تامین تجهیزات مورد نیاز آن کمک شایانی نمودند با کار جهادی که اتفاق افتاد زودتر از زمان پیش بینی شده به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: 2 هزار متر مربع از بناهای بهداشتی و درمانی نیز با اعتبار 35 میلیارد ریال تعمیر و نوسازی شد.

وی اظهارکرد: در مجموع با اجرای برنامه تحول نظام سلامت 200 میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای شاخص های درمانی خمین هزینه شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٧ شهريور ١٣٩٦ - ٠٩:١٦ / شماره خبر: ١٦٥٤٣٩ / تعداد نمايش: 1824

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج