وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور :

اجرای طرح تحول سلامت مصداق بارز اقدام و عمل بسیجی است

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت : یکی از مصادیق بارز اقدام و عمل بسیجی امروز در جامعه  اجرای طرح تحول سلامت است.

به گزارش وبدا، دکتر محسن عظیمی نژاد در مراسم بزرگداشت هفته بسیج افزود: جهاد در راه خدا و خدمت به خلق خدا دری از درهای بهشت است که خداوند آنرا فقط بر روی افراد خاص می گشاید.

وی بیان داشت: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه مشخصات یک جهادگر را در خطبه 27 داشتن تقوا و پوشیدن زره غیر قابل نفوذ می دانند. امروز باید ما بسیجیان هم حدود و ثغور تقوای شرعی، هم تقوای کاری و هم تقوی سیاسی را رعایت کنیم.

دکتر عظیمی نژاد گفت: آنچه ما را در مقابل دشمنان به عنوان زره غیر قابل نفوذ محافظت می کند آگاهی و بینش است. بدست آوردن آگاهی و بینش نیز بدون مطالعه و تعمق امکان پذیر نیست، پس بسیجیان باید اهل مطالعه و تعمق باشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اظهار داشت: از سالها قبل مقام معظم رهبری فرموده بودند که باید مردم در هنگام بیماری رنجی جز بیماری خود نداشته باشند و این ندا را وزیر جهادگر و بسیجی بهداشت در دولت یازدهم شنید و پاسخ داد.

دکتر عظیمی نژاد در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم های مختلف در سالگرد جنگ تحمیلی و دستور بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل بسیج گفت: ما با برگزاری این چنین مراسمی هم یاد و خاطره رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان اسلام را گرامی می داریم و هم به این توجه می کنیم که اگر چه جنگ نظامی پایان یافته ولی جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی و جنگ نرم همچنان ادامه دارد و باید همانند زمان جنگ نظامی رفتار کنیم.

وی بیان داشت: ما در سنگر بهداشت و درمان باید قدردان نعمت خدا دادی خدمت به هم وطنان خود باشیم و همیشه به خدمت صادقانه خدا را شاکر باشیم./147/205

 

         

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣ آذر ١٣٩٥ - ٠٩:١٠ / شماره خبر: ١٥٤٢٢١ / تعداد نمايش: 1509

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج