وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت در فسا:

از طرح های پژوهشی علمی قرآنی حمایت می کنیم

رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت در فسا گفت: از طرح های پژوهشی علمی قرآنی حمایت می کنیم.

به گزارش وبدا، رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن آرزوی موفقیت های قرآنی برای دانشگاهیان ، حضور در جمع دانشگاهیان علوم پزشکی فسا در هفته قرآن و عترت را افتخار دانست و اظهار داشت: با توجه به جهش بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی فسا در زمینه های قرآنی، این دانشگاه جایگاه بسیار خوبی دربین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور به خود اختصاص داده است و نشان داد با برنامه ریزی و دقت و توجه و همدلی می توان موفقیت های بالاتری کسب کرد.

دکتر محمد مهدی بحرالعلوم افزود : هفته ای که به نام هفته قرآن و عترت نامگذاری شده است به این معنی نیست که تمام فعالیت های قرآنی منحصرا در همین هفته اجرا شود بلکه به این دلیل است که تلاش ها و توجهات خاص و ویژه های قرآنی را جمع بندی کرده و همین نیز منحصر به زمان، مکان و شخص خاصی نیست و باید در تمام ایام و تمامی ساعات با قرآن مانوس باشیم.

وی گفت : مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت هایی را با برنامه ریزی، همفکری و همکاری فعالان قرآنی و مسوولین دانشگاه های علوم پزشکی کشور تدوین و منتشر کرده است که به برنامه های تبلیغی و ترویجی قرآن و عترت(ع) توجه خاصی شد.

رئیس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت بیان داشت: حدود هجده برنامه با اصلاحاتی که اخیرا در آن انجام شد در نظر گرفته شده و سعی شده است که توجه به فعالیت های قرآنی در ابعاد مختلف اجرا شود.

وی افزود: تحقق این برنامه ها ابلاغ آیین نامه ها و شیوه نامه ها و اجرای کامل و دقیق آنهاست و از روسای دانشگاه ها، معاونین و فعالان قرآنی خواستارم به این برنامه ها توجه ویژه ای شود تا انشاالله نتیجه جامعی از مجموعه فعالیت های اداره قرآن ببریم.

دکتر بحرالعلوم ادامه داد: وزیر محترم بهداشت نیز به امر پژوهش در قرآن توجه ویژه ای دارند و دقت در قرآن و مفاهیم آن قطعا مورد نظر می باشد و از دانشگاه های علوم پزشکی این انتظار می رود که پژوهش های قرآنی در نظام سلامت را تعریف کنند و به آن بپردازند و به نظر می رسد این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت  افزود : وزارت بهداشت و مرکز قرآن و عترت آمادگی دارد تا از طرح های پژوهشی حمایت کند . بودجه خوبی از طرف شورای انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت اختصاص داده شده است تا پژوهش های علمی قرآنی توسعه یابد.

در پایان دکتر بحرالعلوم ضمن تشکر و قدردانی از ریاست ، معاونت فرهنگی و دانشجویی و تیم فرهنگی دانشگاه، موفقیت و توسعه مفاهیم قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور را خواستار شدند.

گفتنی است به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه ، محفل انس با قرآن و تقدیر از برگزیدگان قرآنی دانشگاه با حضور دکتربحر العلوم رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت ، هیات رییسه دانشگاه ، مسوولین ادارات شهرستان و دانشجویان در تالار بعثت دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد./128/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٥ - ٠٩:٠٩ / شماره خبر: ١٥٣٩٣٠ / تعداد نمايش: 2881

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج