وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت:

25 درصد آسیب دیدگان چهارشنبه آخر سال، رهگذران هستند

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه مردم جشن چهارشنبه آخر سال را به عزا تبدیل نکنند، گفت: یک چهارم صدمه دیدگان این مراسم عابران و رهگذران هستند.

به گزارش وبدا، دکتر افشین استوار با بیان این مطلب افزود: سال 95 متاسفانه 16 نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال فوت کردند. بیش از 500 نفر در بیمارستان ها بستری شدند و 30 نفر نیز دچار معلولیت شدند.

وی با بیان این که بیشترین موارد حادثه در تهران رخ داد ولی به نسبت جمعیت استان ها غربی، کردستان، آذربایجان غربی و همدان بیشترین سوانح را داشتند، افزود: اغلب سوانح مربوط به نوجوانان پسر بوده که بیش از 80 درصد را تشکیل می دهد، یعنی دو سوم حوادث چهارشنبه آخر سال مربوط به نوجوانان است.

دکتر استوار خاطرنشان کرد: ما معتقدیم افزایش آگاهی عمومی و حساسیت جامعه می تواند در پیشگیری از بروز حوادث کاملا موثر باشد چون این حوادث کاملا قابل اجتناب هستند.

وی با بیان این که هر سال تعداد زیادی از مردم به خاطر رفتارهای ضد اجتماعی و حادثه زای عده ای قلیل آسیب می بینند، از مردم خواست در این زمینه مراقب پسران و فرزندان خود باشند ابراز امیدواری کرد که امسال شاهد کاهش این سوانح باشیم./216/205

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦ - ١٣:٠٩ / شماره خبر: ١٧٤٠٠٨ / تعداد نمايش: 1231

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج